Najlepsze wzmacniacze stereofoniczne 2019: budżetowe i premium

Udostępnij:

Najlepsze wzmacniacze stereofoniczne 2019: Witamy na stronie What Hi-Fi? - podsumowanie najlepszych wzmacniaczy stereofonicznych, które można kupić w 2019 roku.

Wzmacniacze stereofoniczne nie są tak proste jak kiedyś. Dni wyposażania ich w wejścia i wyjścia analogowe oraz parę zacisków głośnikowych dawno minęły. 

Dzięki laptopom, smartfonom i usługom strumieniowym, które stają się coraz bardziej popularnymi źródłami muzyki, wzmacniacz stereo przeniósł się wraz z upływem czasu. Wiele z nich zawiera teraz wbudowane przetworniki cyfrowo-analogowe, stopnie gramofonowe do gramofonów, połączenia USB i funkcję strumieniowego przesyłania danych przez Bluetooth.

Mamy zaokrąglony w górę szeroki wybór najlepszych wzmacniaczy na rynku, oferując szeroki zakres funkcji w całym zakresie cen, więc nie powinno być coś, aby zaspokoić wszystkie budżety i wymagania, i uzyskać system muzyczny śpiewu. A skoro za rogiem jest Czarny Piątek, to dobry czas, by mieć oko na okazje.

1. Cambridge Audio CXA81

Jeden z najlepszych wzmacniaczy stereofonicznych, które można teraz kupić.

CXA81 może wyglądać bardzo podobnie jak jego poprzednik, CXA80, ale wszystkie ulepszenia są tam, gdzie się liczy: wewnątrz. Inżynierowie firmy Cambridge Audio zmodernizowali ścieżkę sygnałową oraz kondensatory zarówno w sekcji przedwzmacniacza, jak i wzmacniacza mocy. Na pokładzie znajduje się również nowy przetwornik cyfrowo-analogowy oraz ulepszone wejście USB, które obsługuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości. 

Co to wszystko znaczy? Oznacza to, że istnieje świat różnicy, jeśli chodzi o wydajność. Jest punchy jak wszystko, z odważnym, potężnym dźwiękiem. Jednak detal nigdy nie jest poświęcany i jest wystarczająco chudy i zwinny, aby poradzić sobie z wszystkim, co można w niego rzucić. Dodaj do tego aptX Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania i masz najlepszy wzmacniacz stereofoniczny w tej cenie oraz Hi-Fi 2019 What? Zdobywca nagrody.

2. Marantz PM6006 Wydanie UK Edition

Wybitny i niedrogi wzmacniacz stereofoniczny Marantz.

Marantz zdołał przyjąć standardowy model PM6006 i wprowadzić kilka małych, ale wymownych usprawnień. Nie oznacza to, że oryginał miał jakieś poważne wady, ale to UK Edition wnosi jeszcze więcej uwagi i szczegółów do imprezy. Brak Bluetooth lub wejścia USB może być ważne dla niektórych, ale ten wzmacniacz powinien bez wysiłku w każdym przyzwoitym budżecie hi-fi konfiguracji.

3. Naim Nait XS 3

Ten wzmacniacz stereofoniczny Naim trzeciej generacji jest lepszy niż kiedykolwiek.

Jest to transza trzeciej generacji modelu wprowadzonego po raz pierwszy w 2008 roku. XS 3 dodaje ruchomy stopień gramofonowy z magnesem i lepszą reakcję, i to wszystko. Jeśli to brzmi negatywnie, to nie powinno - XS 3 to zabójczy wzmacniacz stereo, zdobywający zasłużone pięć gwiazdek. Fantastyczna dbałość o szczegóły, co widać w dźwięku, który jest bardziej wyrazisty i zwinny niż jego przodkowie. Może to nie wystarczy, by uzasadnić modernizację w stosunku do poprzednika, ale i tak jest to niesamowity wzmacniacz. 

4. Cambridge Audio CXA61

Młodsze rodzeństwo CXA81 jest bardzo imponujące.

CXA61 to dyskretny partner CXA81 na czele tej listy i następca CXA60, zwycięzca wielu nagród What Hi-Fi? Nagrody. Więc jest w dobrym towarzystwie. Na szczęście, nie zawiedzie w dół: posiada te same wejścia cyfrowe i możliwości Bluetooth co CXA81, ale tylko wyjścia o mocy 60W na kanał zamiast 80. Ale nie ma problemu. Dźwięk jest prawdziwym krokiem naprzód w stosunku do CXA60, jest bardziej przejrzysty i zabawny, ale zawsze pozostaje skomponowany nawet wtedy, gdy muzyka zaczyna szaleć. Jest to styl prezentacji, który sprawdza się w szerokim zakresie gatunków muzycznych i głośników i powinien zadowolić wszystkich, ale nie najbardziej wymagających słuchaczy.

5. Rega Brio

Utalentowany wzmacniacz, z torbami z detalami, precyzją i dynamiką.

Teraz, w szóstej generacji (oryginalny Brio po raz pierwszy wprowadzony w 1991 roku), najnowszy Rega Brio przenosi dźwięk na zupełnie nowy poziom za pieniądze. Jest to rodzaj wzmacniacza, który chcemy pozostawić włączony i odtworzyć całą naszą kolekcję muzyczną. Znowu i znowu. Tak, wasze główne wejścia są ograniczone do standardowych RCA i ruchomego stopnia gramofonowego z magnesem, ale jesteśmy skłonni przeoczyć to, biorąc pod uwagę niesamowite poczucie muzykalności wzmacniaczy. Brzmi strasznie płynnie, z precyzją i skalą w pikach.

Socialmedia

Warte uwagi

Dlaczego zakochujemy się w tym wielkim winylowym...

Więc Dzień Sklepu Rekordów Świata jest tutaj po raz kolejny. Ile to już minął rok.  Pod koniec 2016 roku, według powszechnych doniesień, po raz pierwszy w historii sprzedaż...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .