Najlepsze wzmacniacze stereofoniczne 2019: budżetowe i premium

Udostępnij:

Najlepsze wzmacniacze stereofoniczne 2019: Witamy na stronie What Hi-Fi? - podsumowanie najlepszych wzmacniaczy stereofonicznych, które można kupić w 2019 roku.

Wzmacniacze stereofoniczne nie są tak proste jak kiedyś. Dni wyposażania ich w wejścia i wyjścia analogowe oraz parę zacisków głośnikowych dawno minęły. 

Dzięki laptopom, smartfonom i usługom strumieniowym, które stają się coraz bardziej popularnymi źródłami muzyki, wzmacniacz stereo przeniósł się wraz z upływem czasu. Wiele z nich zawiera teraz wbudowane przetworniki cyfrowo-analogowe, stopnie gramofonowe do gramofonów, połączenia USB i funkcję strumieniowego przesyłania danych przez Bluetooth.

Mamy zaokrąglony w górę szeroki wybór najlepszych wzmacniaczy na rynku, oferując szeroki zakres funkcji w całym zakresie cen, więc nie powinno być coś, aby zaspokoić wszystkie budżety i wymagania, i uzyskać system muzyczny śpiewu. A skoro za rogiem jest Czarny Piątek, to dobry czas, by mieć oko na okazje.

1. Cambridge Audio CXA81

Jeden z najlepszych wzmacniaczy stereofonicznych, które można teraz kupić.

CXA81 może wyglądać bardzo podobnie jak jego poprzednik, CXA80, ale wszystkie ulepszenia są tam, gdzie się liczy: wewnątrz. Inżynierowie firmy Cambridge Audio zmodernizowali ścieżkę sygnałową oraz kondensatory zarówno w sekcji przedwzmacniacza, jak i wzmacniacza mocy. Na pokładzie znajduje się również nowy przetwornik cyfrowo-analogowy oraz ulepszone wejście USB, które obsługuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości. 

Co to wszystko znaczy? Oznacza to, że istnieje świat różnicy, jeśli chodzi o wydajność. Jest punchy jak wszystko, z odważnym, potężnym dźwiękiem. Jednak detal nigdy nie jest poświęcany i jest wystarczająco chudy i zwinny, aby poradzić sobie z wszystkim, co można w niego rzucić. Dodaj do tego aptX Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania i masz najlepszy wzmacniacz stereofoniczny w tej cenie oraz Hi-Fi 2019 What? Zdobywca nagrody.

2. Marantz PM6006 Wydanie UK Edition

Wybitny i niedrogi wzmacniacz stereofoniczny Marantz.

Marantz zdołał przyjąć standardowy model PM6006 i wprowadzić kilka małych, ale wymownych usprawnień. Nie oznacza to, że oryginał miał jakieś poważne wady, ale to UK Edition wnosi jeszcze więcej uwagi i szczegółów do imprezy. Brak Bluetooth lub wejścia USB może być ważne dla niektórych, ale ten wzmacniacz powinien bez wysiłku w każdym przyzwoitym budżecie hi-fi konfiguracji.

3. Naim Nait XS 3

Ten wzmacniacz stereofoniczny Naim trzeciej generacji jest lepszy niż kiedykolwiek.

Jest to transza trzeciej generacji modelu wprowadzonego po raz pierwszy w 2008 roku. XS 3 dodaje ruchomy stopień gramofonowy z magnesem i lepszą reakcję, i to wszystko. Jeśli to brzmi negatywnie, to nie powinno - XS 3 to zabójczy wzmacniacz stereo, zdobywający zasłużone pięć gwiazdek. Fantastyczna dbałość o szczegóły, co widać w dźwięku, który jest bardziej wyrazisty i zwinny niż jego przodkowie. Może to nie wystarczy, by uzasadnić modernizację w stosunku do poprzednika, ale i tak jest to niesamowity wzmacniacz. 

4. Cambridge Audio CXA61

Młodsze rodzeństwo CXA81 jest bardzo imponujące.

CXA61 to dyskretny partner CXA81 na czele tej listy i następca CXA60, zwycięzca wielu nagród What Hi-Fi? Nagrody. Więc jest w dobrym towarzystwie. Na szczęście, nie zawiedzie w dół: posiada te same wejścia cyfrowe i możliwości Bluetooth co CXA81, ale tylko wyjścia o mocy 60W na kanał zamiast 80. Ale nie ma problemu. Dźwięk jest prawdziwym krokiem naprzód w stosunku do CXA60, jest bardziej przejrzysty i zabawny, ale zawsze pozostaje skomponowany nawet wtedy, gdy muzyka zaczyna szaleć. Jest to styl prezentacji, który sprawdza się w szerokim zakresie gatunków muzycznych i głośników i powinien zadowolić wszystkich, ale nie najbardziej wymagających słuchaczy.

5. Rega Brio

Utalentowany wzmacniacz, z torbami z detalami, precyzją i dynamiką.

Teraz, w szóstej generacji (oryginalny Brio po raz pierwszy wprowadzony w 1991 roku), najnowszy Rega Brio przenosi dźwięk na zupełnie nowy poziom za pieniądze. Jest to rodzaj wzmacniacza, który chcemy pozostawić włączony i odtworzyć całą naszą kolekcję muzyczną. Znowu i znowu. Tak, wasze główne wejścia są ograniczone do standardowych RCA i ruchomego stopnia gramofonowego z magnesem, ale jesteśmy skłonni przeoczyć to, biorąc pod uwagę niesamowite poczucie muzykalności wzmacniaczy. Brzmi strasznie płynnie, z precyzją i skalą w pikach.

Socialmedia

Warte uwagi

Lampa wisząca

Chyba elementem obowiązkowym w każdej jadalni będzie specjalna lampa, która wisi nad stołem. Takie oświetlenie ma swoje zadania praktyczne jak i też dekoracyjne. Dzięki oświetleniu takim...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .