Lampy industrialne ― w królestwie półokrągłych kloszy

 Strona główna / Wyposażenie wnętrza / Lampy industrialne ― w królestwie półokrągłych kloszy

Lampy industrialne ― w królestwie półokrągłych kloszy

Lampy industrialne można określić jako takie, które mają bardzo bogate wzornictwo i to będzie ich charakterystyczną cechą.

Lampy industrialne Klosze są tam w wielu przypadkach oryginalne i mają wiele ciekawych form. Mamy kilka modeli, które są obecnie popularne szczególnie w loftach. Jednym z najpopularniejszych będą lampy wiszące, które mają duże klosze. Oprawy niekiedy rozszerzane są do dołu i mają kształt trapezu. Wykonuje się je w dużej mierze z metalu. Dekoracyjną funkcje mogą pełnić takie elementy jak specjalnie przygotowany kabel, który występuje w formie sznura. Lampy emaliowane na kolor czarny, biały czy czerwony to także taka forma, która zyskuje na popularności. Dodatki takie pasują świetnie do nowoczesnych wnętrz i aranżacji w formie minimalistycznej. Typowy z myślą o loftach wykonuje się surowe lampy, które mają tylko metaliczną oprawę. Dobrze prezentują się także miedziane klosze, które mają również dodatkowe formy estetyczne w postaci przetarć i przebarwień. Lampy industrialne ― elektroniczne fascynacje Innym rodzajem będą lampy, które mają otwartą konstrukcję. Zamiast typowych kloszy wykorzystuje się tam coś na kształt drucianego czy przeźroczystego elementu. Forma taka jest bardzo ascetyczna i nie można mówić o jej jakieś wartości artystycznej. Najczęściej liczyć się tutaj ma tylko i wyłącznie światło, dlatego w stylu minimalistycznym charakterystyczne będzie wieszanie na sznurze jednej żarówki.

Lampy z planu filmowego Lampy z planu filmowego W wielu wnętrzach, które mają mieć styl industrialny stosuje się między innymi takie formy estetyczne, które nawiązywać będą do światła jakie stosowane jest między innymi w studiach filmowych oraz zdjęciowych. Takie oświetlenie ma swoją specyficzną formę estetyczną, ale na pewno daje dużo światła. Są to również takie lampy, którymi można praktycznie dowolnie manewrować, gdy chodzi o ustawienie kąta padania światła. Lampy industrialne ― recykling i magia fabryki Przy przygotowaniu lamp industrialnych duże znaczenie ma między innymi wykorzystywanie takich elementów, które już wyszły z użycia. Można wiec tak naprawdę powiedzieć, że są to rozwiązania, które opierają się na recyklingu i część z nich właśnie tak jest wykonywanych. W wielu miejscach stosuje się takie rozwiązania, które mają przypominać miejsce podobne do fabryki. Taka właśnie estetyka sprawdza się tam najlepiej i jest najchętniej wykorzystywana. Na suficie wiesza się lampy, które niezależnie od inspiracji estetycznych mają mieć swoją rolę funkcjonalną, o której zapominać nie wolno. Zawsze jednak można oczekiwać, że tego rodzaju rozwiązania wprowadzą do pomieszczenia nieco oryginalności i na pewno będą się dobrze prezentować.