Zalety oświetlenia LED dla środowiska naturalnego

Udostępnij:

Dbałość o środowisko jest obowiązkiem, za który każdy powinien czuć się odpowiedzialny. Większość z nas jest już świadoma procesów przyjaznych dla środowiska, takich jak recykling w celu zminimalizowania ilości produkowanych przez nas odpadów i zmniejszenia naszego śladu węglowego. Wiele osób nie jest jednak świadomych nowych i nadchodzących technologii, które możemy wykorzystać w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Dobrym tego przykładem jest oświetlenie LED, które zapewnia wiele korzyści dla środowiska.

Efektywność energetyczna

Lampy LED są do 80% bardziej wydajne niż tradycyjne oświetlenie, takie jak lampy fluorescencyjne i żarowe. 95% energii w diodach LED jest zamieniane na światło, a tylko 5% jest marnowane jako ciepło. Porównuje się to do świetlówek, które przetwarzają 95% energii na ciepło, a tylko 5% na światło! Lampy LED również pobierają znacznie mniej mocy niż tradycyjne oświetlenie; typowa 84-watowa świetlówka może być zastąpiona 36-watową diodą LED, aby zapewnić ten sam poziom oświetlenia. Mniejsze zużycie energii zmniejsza zapotrzebowanie elektrowni i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych.

Brak pierwiastków toksycznych

Lampy LED nie zawierają żadnych toksycznych pierwiastków. Większość biur stosuje obecnie świetlówkowe lampy paskowe, które zawierają szkodliwe substancje chemiczne, takie jak rtęć. Zanieczyszcza to środowisko naturalne w przypadku składowania odpadów na wysypiskach.  Unieszkodliwianie musi odbywać się za pośrednictwem zarejestrowanego nośnika odpadów, tak aby przejście na diody LED zapobiegało kosztom i skutkom czasowym wymaganym do zgodnego z przepisami unieszkodliwiania - i pomagało chronić środowisko przed dalszymi odpadami toksycznymi.

Mniej potrzebnego światła

Diody LED mają lepszą jakość rozkładu światła i skupiają światło w jednym kierunku w przeciwieństwie do innych rodzajów oświetlenia, które marnują energię emitując światło we wszystkich kierunkach, często oświetlając obszary, w których światło nie jest wymagane (np. sufit). Oznacza to, że do osiągnięcia tego samego poziomu jasności emitowanego przez lampy fluorescencyjne i żarowe potrzeba mniej lamp LED. Mniej świateł zmniejszy zużycie energii, a zatem będzie to korzystne dla środowiska naturalnego.

Żywotność

Dłuższa żywotność oznacza mniejszą emisję dwutlenku węgla. Lampy LED działają do sześciu razy dłużej niż inne typy lamp, co zmniejsza zapotrzebowanie na częste wymiany. Dzięki temu zużywa się mniej światła, a co za tym idzie - mniej zasobów potrzebnych do procesów produkcyjnych, materiałów opakowaniowych i transportu.

Socialmedia

Warte uwagi

Zalety i wady diod LED

LED (Light Emitting Diodes) to najnowszy i najbardziej ekscytujący postęp technologiczny w branży oświetleniowej, który pojawił się stosunkowo niedawno i zyskał popularność na naszym...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .