Osoby, które zastanawiają się nad satysfakcjonującym oświetleniem salonowym, bardzo często skłaniają się ku lampom wiszącym.

Nietrudno się przy tym domyślić, że ich wybór nie ma znamion posunięcia przypadkowego. Na pierwszy plan wysuwa się to, że choć lampy takie dają wyraźne i równomierne światło, nie można powiedzieć, że są zaliczane do rozwiązań, które będą nas oślepiać. Możemy zatem zainwestować nie tylko w żyrandol nad stołem, ale również na nastrojowe lampki. Co wcale nie mniej istotne, lampy wiszące nie zabierają zbyt wiele miejsca, co wcale nie jest bez znaczenia, gdy salon nie jest pomieszczeniem o imponujących rozmiarach. Istnieje przynajmniej kilka rodzajów tego typu oświetlenia, podczas dokonywania wyboru tego, które można uznać za najbardziej wartościowe, warto więc zwrócić uwagę na to, że każde ma swoją specyfikę. Dla lamp z kloszami, które nie przepuszczają światła i są zamknięte do góry, charakterystyczne jest to, że kierują światło ku dołowi.

Rodzaje kloszy Z kolei, gdy klosz nie przepuszcza światła, a jednocześnie lampa jest zamknięta od dołu, światło oświetla przede wszystkim sufit i ściany, dzięki czemu można mówić o ciekawym efekcie światła rozproszonego. Jeszcze innym rozwiązaniem są szklane klosze oraz półprzeźroczyste abażury. W tym przypadku mamy do czynienia ze światłem, które pada bezpośrednio przez otwór, dodatkowo jednak pojawia się światło rozproszone, a więc te, które oświetla zarówno sufit, jak i ściany. Warto zatem pamiętać, że zarówno abażury, jak i klosze powinny być dobierane tak, aby źródło światła nie było widoczne, a jego obraz nie odbijał się od powierzchni, na którą spoglądamy. Żyrandole to najbardziej popularny, a jednocześnie najbardziej specyficzny przykład lampy wiszącej, z którym możemy się spotkać w salonie. Charakterystyczne jest dla niego przede wszystkim to, że został wyposażony w więcej niż jedno źródło światła. Zazwyczaj w jego skład wchodzi stelaż wykonany z drewna, metalu albo plastiku oraz kilka niewielkich kloszy ze szkła. Żyrandole prezentują się najlepiej we wnętrzach przestronnych, a charakterystyczne dla nich światło jest równomierne i rozproszone.

Socialmedia

Warte uwagi

Jak wybrać idealny karmnik dla ptaków?

Jeśli jesteśmy już gotowi na dokarmianie ptaków, a przy tym mamy informacje na temat tego, co powinno być serwowane w karmniku, możemy zdecydować się na odpowiednie rozwiązanie. Oferta...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .