Lampy industrialne ― w królestwie półokrągłych kloszy

Udostępnij:

Lampy industrialne można określić jako takie, które mają bardzo bogate wzornictwo i to będzie ich charakterystyczną cechą.

Klosze są tam w wielu przypadkach oryginalne i mają wiele ciekawych form. Mamy kilka modeli, które są obecnie popularne szczególnie w loftach. Jednym z najpopularniejszych będą lampy wiszące, które mają duże klosze. Oprawy niekiedy rozszerzane są do dołu i mają kształt trapezu. Wykonuje się je w dużej mierze z metalu. Dekoracyjną funkcje mogą pełnić takie elementy jak specjalnie przygotowany kabel, który występuje w formie sznura. Lampy emaliowane na kolor czarny, biały czy czerwony to także taka forma, która zyskuje na popularności. Dodatki takie pasują świetnie do nowoczesnych wnętrz i aranżacji w formie minimalistycznej. Typowy z myślą o loftach wykonuje się surowe lampy, które mają tylko metaliczną oprawę. Dobrze prezentują się także miedziane klosze, które mają również dodatkowe formy estetyczne w postaci przetarć i przebarwień. Lampy industrialne ― elektroniczne fascynacje Innym rodzajem będą lampy, które mają otwartą konstrukcję. Zamiast typowych kloszy wykorzystuje się tam coś na kształt drucianego czy przeźroczystego elementu. Forma taka jest bardzo ascetyczna i nie można mówić o jej jakieś wartości artystycznej. Najczęściej liczyć się tutaj ma tylko i wyłącznie światło, dlatego w stylu minimalistycznym charakterystyczne będzie wieszanie na sznurze jednej żarówki.

Lampy z planu filmowego Lampy z planu filmowego W wielu wnętrzach, które mają mieć styl industrialny stosuje się między innymi takie formy estetyczne, które nawiązywać będą do światła jakie stosowane jest między innymi w studiach filmowych oraz zdjęciowych. Takie oświetlenie ma swoją specyficzną formę estetyczną, ale na pewno daje dużo światła. Są to również takie lampy, którymi można praktycznie dowolnie manewrować, gdy chodzi o ustawienie kąta padania światła. Lampy industrialne ― recykling i magia fabryki Przy przygotowaniu lamp industrialnych duże znaczenie ma między innymi wykorzystywanie takich elementów, które już wyszły z użycia. Można wiec tak naprawdę powiedzieć, że są to rozwiązania, które opierają się na recyklingu i część z nich właśnie tak jest wykonywanych. W wielu miejscach stosuje się takie rozwiązania, które mają przypominać miejsce podobne do fabryki. Taka właśnie estetyka sprawdza się tam najlepiej i jest najchętniej wykorzystywana. Na suficie wiesza się lampy, które niezależnie od inspiracji estetycznych mają mieć swoją rolę funkcjonalną, o której zapominać nie wolno. Zawsze jednak można oczekiwać, że tego rodzaju rozwiązania wprowadzą do pomieszczenia nieco oryginalności i na pewno będą się dobrze prezentować.

Socialmedia

Warte uwagi

Lampa wisząca

Chyba elementem obowiązkowym w każdej jadalni będzie specjalna lampa, która wisi nad stołem. Takie oświetlenie ma swoje zadania praktyczne jak i też dekoracyjne. Dzięki oświetleniu takim...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .