8 najlepszych akcesoriów winylowych, wybranych przez eksperta

Udostępnij:

Bez względu na to, czy jesteś początkujący, po zakupie podstawowego gramofonu i solidnej pary głośników półkowych, czy też audiofilsko - muzyk-profesjonalista, który ma już złe ustawienia winylu i obszerną kolekcję płyt, zawsze możesz dodać akcesoria do swojego systemu - wagę gramofonu, przedwzmacniacz, urządzenie do czyszczenia płyt i rękawy - i przenieść go na wyższy poziom. Dla tych, którzy chcieliby to zrobić, poprosiliśmy o pomoc Petera Hahna, współwłaściciela Turntable Lab, nowojorskiego sklepu muzycznego dla profesjonalnych DJ-ów, muzyków i audiofilów. Hahn przygotował poniżej swoje własne "najlepsze akcesoria winylowe" i wyjaśnił, dlaczego są one niezbędne dla Twojego wkrótce unoszonego systemu.

Pro-Ject Tube Box DS Przedwzmacniacz gramofonowy DS

"Sygnał płynący z twojej igły jest bardzo słaby i podatny na zniekształcenia. Przedwzmacniacz gramofonowy jest "pierwszym przystankiem" sygnału i ma kluczowe znaczenie w łańcuchu jakości dźwięku. W celu modernizacji przedwzmacniacza gramofonowego, poleciłem Pro-Ject Tube Box DS, który wykorzystuje technologię lampową, układy o niskim poziomie szumów i precyzyjną regulację ustawień. Jeszcze kilka miesięcy temu składnik ten wynosił 699 dolarów. Przy obecnej cenie 399 dolarów, jest to doskonała wartość."

Onzow Zerodust Stylus Cleaner

"Ten interesujący japoński import zyskał sobie miano kultowego wśród audiofilów. Jest bardzo łatwy w użyciu: lekko wciśnij igłę rysika w gumową kulę i skutecznie usuwa zanieczyszczenia nagromadzone i dźwiękowe. Czyste igły są niezbędne!"

Mastersounds Waga stołu obrotowego

"Waga gramofonu i stabilizator stały się niezbędnym dodatkiem dla słuchaczy winylowych. Oprócz tego, że pomaga zredukować drobne niedoskonałości nacisku, waga rekordu tłumi zewnętrzne wibracje, które zniekształcają sygnał audio. Naprawdę podoba mi się konstrukcja Mastersounds: jest bardzo dopracowana i posiada świetną formę do jej zakładania i zdejmowania".

Płyta do czyszczenia płyt do zmywarek do rowków

"Przez dziesięciolecia zmywarka D4 Discwasher była standardową szczotką do płyt w wersji mokrej/suchej. Udało się, ale było miejsce na poprawę. Groovewasher to stosunkowo nowa firma, która przyjęła koncepcję zmywarki i udoskonaliła ją. Uwielbiam gruboziarnisty drewniany uchwyt i ponadwymiarową podkładkę pod pędzel, to po prostu dobrze się czuje na płytach; plus roztwór czyszczący jest jednym z najlepszych na rynku".

Izoakustyka Izo-Puck Pucks izolacyjny

"Produkty izoakustyczne zostały po raz pierwszy przyjęte przez profesjonalistów studyjnych do izolowania głośników monitorowych. Ostatnio słuchacze winylowi dodawali akcesoria izoakustyczne do swoich ustawień (pod gramofonami, głośnikami i wzmacniaczami), aby zapewnić czystsze środowisko akustyczne. Test głośników side-by-side z izoakustyką i bez niej jest objawieniem. Te krążki są stosunkowo niedrogimi i wszechstronnym sposobem na dodanie technologii do twojej konfiguracji".

Gramofonowa stacja obrotowa liniowa

"Błogosławieństwo i przekleństwo zbierania płyt to wszystko, czego potrzebujesz. Stacja obrotowa organizuje najważniejszą część Twojej konfiguracji. Dzięki małym szczegółom, takim jak stopery nagrywania i zarządzanie kablami, stacja obrotowa pomaga przejąć kontrolę nad obszarem odsłuchu".

Kimber Kable Tonik RCA Interconnect

"Ray Kimber, który, podobnie jak my, ma swój początek w świecie audio DJ/pro, tworzył ręcznie kable audio od końca lat siedemdziesiątych. Kabel RCA jest takim podstawowym elementem w konfiguracji analogowej. Polecam aktualizację z ogólnych RCA do czegoś wysokiej jakości, takiego jak Tonik Kimber's entry-level. Projekty Raya są tak skuteczne, że Sony stuknęło go, aby zapewnić kable do ich niedawnego ponownego uruchomienia Walkman wysokiej rozdzielczości".

Mobilna wierność Oryginalne rękawy główne

"Kolekcjonerzy płyt twardych przysięgają na te rękawy. Dopóki nie spróbujesz ich wypróbować, nie zrozumiesz, o ile lepsze są one od standardowego rękawa wewnętrznego. Zapisy wślizgują się i wypadają bardzo łatwo. Nie gniotą się i nie są nieabrazywne".

Socialmedia

Warte uwagi

Najlepsze głośniki Bluetooth dla telefonów...

Głośniki Bluetooth to jeden z najlepszych sposobów słuchania ulubionych melodii, podcastów i innych dźwięków wszędzie tam, gdzie jesteś. Tak długo, jak długo Twój iPhone, iPad lub...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .