5 Wskazówek dotyczących gromadzenia płyt winylowych

Udostępnij:

Czy kupiłeś jedną z 9 milionów płyt winylowych sprzedanych w USA w zeszłym roku? Jeśli jesteś jednym z wielu ludzi, którzy odkryli na nowo (lub, dla młodszych słuchaczy, odkryli) magię starych albumów szkolnych, możesz być zainteresowany rozpoczęciem kolekcji. Zanim jednak kupisz, przeczytaj te pięć wskazówek dotyczących zbierania płyt winylowych, abyś mógł uniknąć pewnych błędów, które popełniliśmy gromadząc naszą kolekcję prawie 2000 płyt LP.

Rozpocznij tanio: Sklep z oszczędnościami, sprzedaż w garażu lub odwiedź sprzedaż nieruchomości. Wmieszany w wszystkie muzyczne ścieżki dźwiękowe i płyty Perry Como, prawdopodobnie znajdziesz świetne płyty fundacji (podstawy, które każdy powinien posiadać) w dobrej kondycji za 1 dolara lub mniej. W ten sposób zgromadziłem ponad połowę moich płyt, w tym nieskazitelne kopie od croonerów takich jak Frank Sinatra i kowbojów takich jak Waylon Jennings. Nie, prawdopodobnie nie zdobędziesz "Kind of Blue" Milesa Davisa ani niczego z The Beatles, ale to świetny sposób na rozpoczęcie bez wydawania fortuny. Daje to również czas, aby mieć pewność, że chcesz przejść do wydawania dużych pieniędzy na uprawę kolekcji.

Jeśli nie kupujesz zupełnie nowego, wciąż zamkniętego rekordu w sklepie z cegieł i zapraw lub sklepie internetowym, który pozwala na zwroty, nie ma żadnych gwarancji. Popełniłem ten błąd więcej razy niż chciałem przyznać, kończąc na pustej kurtce, złym krążku w kurtce, brakujących albumach w setach wielotarczowych, a płyty porysowane na kawałki. Spójrz na swój wybór przed zakupem. Jeśli robisz zakupy w serwisie eBay, sprawdź historię sprzedawcy, recenzje i zasady zwrotu, aby zdecydować, czy jest to warte ryzyka.

Trzymaj się oryginałów: Gdy tylko jest to możliwe, wybieraj oryginalne tłoczenia starych albumów zamiast ich ponownego wydania. Dlaczego? Nowsze nagrania są często wykonywane z najnowszej wersji albumu, ponieważ wytwórnia płytowa może nie być już właścicielem oryginalnego mistrza analogowego. Ma to jednak znaczenie tylko wtedy, gdy lubisz winyl ze względu na jakość dźwięku (reedycja to w zasadzie tylko płyty CD na winylu, które tracą dużo ciepłego brzmienia oryginału).

Osłaniaj klasykę: Nie wiesz od czego zacząć? Polecam przeczytanie "Rolling Stone's Picks" dla 500 największych albumów wszechczasów. Powoli odpływamy na tę listę, zaczynając od tych znalezisk za 1 dolara, a następnie dodając do niej droższe zakupy w sklepach z płytami. Mam tę listę przy sobie, kiedy robimy zakupy, więc wiemy od czego zacząć poszukiwania w pozornie niekończących się koszykach możliwości. Nie możesz po prostu źle dodać do swojej kolekcji Bobów (Dylan lub Marley), Szefa, Beatlesów lub innych osób z tej listy. Nie wszystko będzie łatwe do znalezienia, ale jest to lista życzeń.

Zbieraj to, co kochasz: Przede wszystkim, kupuj to, co czyni cię szczęśliwym. Jeśli (jak ja) kochasz Muppetów i nienawidzisz Drzwi, więcej mocy dla ciebie. To twoja kolekcja. Wybieraj albumy, które będziesz odtwarzał i cenił. Tylko dlatego, że pewna płyta jazzowa jest bardzo kolekcjonowalna, nie będziesz jej słuchał. To strata czasu.

Socialmedia

Warte uwagi

Lampa wisząca

Chyba elementem obowiązkowym w każdej jadalni będzie specjalna lampa, która wisi nad stołem. Takie oświetlenie ma swoje zadania praktyczne jak i też dekoracyjne. Dzięki oświetleniu takim...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .