Najlepsze głośniki podłogowe - ranking 2019

Udostępnij:

Zaczyna się wydawać, że nie ma ograniczeń co do liczby typów głośników dostępnych na rynku. Niezależnie od tego, gdzie planujesz spędzić czas, masz do dyspozycji głośnik, który będzie pasował do Twojego domu - niezależnie od tego, czy chcesz wydobywać melodie pod prysznicem, grać na świeżym powietrzu, czy nawet sprawić, by Twoja muzyka podążała za Tobą po domu. Ale jeśli jesteś dedykowanym audiofilem lub menadżerem medialnym, prawdopodobnie będziesz potrzebował dedykowanego systemu, aby cieszyć się komfortem we własnym domu.

Nawet do użytku wyłącznie w obrębie ścian mieszkania, istnieje wiele różnych wariantów głośników. Są to m.in. autonomiczne inteligentne głośniki, głośniki półkowe i inne. Ale matka wszystkich z nich może być tylko głośnikiem podłogowym. Znane pod kilkoma różnymi nazwiskami - głośniki wieżowe, podłogowe, stojące, stojące, itp. - te duże, wszechstronne urządzenia audio są nadal śmietanką, jeśli chodzi o domowe audio. Poniższy przewodnik składa się z dwunastu z najlepszych.

Dlaczego warto wybrać głośniki wieżowe?

Jak wspomniano, istnieje ogromna liczba kategorii głośników, które nadają się do użytku domowego. Ale jest kilka bardzo dobrych powodów, dla których warto zrezygnować z wszystkich innych na rzecz głośników wolnostojących. Chociaż są one nieco drogie (zwłaszcza gdy wchodzisz w wyższy segment widma), oferują one szeroki zakres dźwięku, który w przeciwnym razie mógłbyś uzyskać tylko dzięki uciążliwemu, wielogłośnikowemu systemowi dźwięku przestrzennego. Widzisz, większość głośników wieżowych nie zawiera ani jednego przetwornika szerokopasmowego (części, która emituje dźwięk), ale raczej ich zbiór umieszczony w tej samej dużej jednostce. Im więcej przetworników ma głośnik wieżowy, tym głośniejsze mogą być głośniki. I choć poziom głośności to nie wszystko, szeroki zakres typów sterowników zapewni również szerszą scenę dźwiękową - pozwalając na lepszy dźwięk hi-fi. Oczywiście, cena większości wysokiej jakości głośników podłogowych nie jest dla osób o słabym sercu, więc będziesz chciał być przygotowany na to, by zrzucić sporą sumę, jeśli chcesz, by przyniosło to korzyści. Na marginesie, ceny w naszym przewodniku odzwierciedlają pary głośników - nie indywidualne.

SONY SS-CS3 GŁOŚNIKI PODŁOGOWE STOJĄCE

Nie daj się zwieść niskiej cenie tych głośników wieżowych - są one w rzeczywistości doskonałą opcją bang-for-your-buck, jeśli masz wyjątkowo napięty budżet. Prawdopodobnie ma to związek z faktem, że Sony udoskonala i obniża cenę swojego sprzętu audio od lat i lat. W rzeczywistości, pomimo niskich kosztów, głośniki te są wykonane z dość wysokiej jakości materiałów - takich jak wzmocnione włóknem szklanym przetworniki niskotonowe Mica Reinforced Cellular cone (większość niedrogich głośników używa papierowych stożków), precyzyjnie dostrojony poliestrowy głośnik wysokotonowy i drewniana obudowa zapewniająca doskonałą akustykę. Z parą wycenioną na 400 dolarów, nie poradzisz sobie o wiele lepiej bez większych inwestycji.

DEBIUTANCKIE GŁOŚNIKI PODŁOGOWE F6 ELAC F6

Jeśli poradzisz sobie z dodatkowymi 50 dolarami ponad cenę głośników SS-CS3 firmy Sony, zdecydowanie sugerujemy, że na podłogowych głośnikach ELAC Debut F6 będzie można rzucić okiem. Wieże te oferują lepszą scenę dźwiękową - dzięki zastosowaniu przetwornika średniotonowego wraz z głośnikiem wysokotonowym i niskotonowym - dla jeszcze większego zadrapania. ELAC jest tak dumny z tych urządzeń audio, że twierdził, że brzmią one tak dobrze, jak konkurencyjne oferty, które kosztują kilka razy więcej. Warto jednak zauważyć, że pełna gama dźwięków wymaga dodania subwoofera z napędem. Ale nawet wtedy ten system nadal będzie kosztował o wiele mniej niż inne, podobne opcje, a jednocześnie będzie brzmiał równie dobrze lub lepiej.

SERIA GŁOŚNIKÓW PODŁOGOWYCH Z SYGNATURĄ FLUANCYJNĄ

Oczywiście, głośniki podłogowe Fluance Signature Series są nieco bardziej przyjazne dla budżetu z naszej listy - ale są one również warte zadrapania, jeśli można je obracać. Przystojne i eleganckie w wyglądzie, zbudowane z materiałów najwyższej jakości i wyposażone w parę potężnych 8-calowych głośników niskotonowych i neodymowych, których przejrzystość na najwyższym poziomie jest pięknie pokryta. Mate, że z akustycznie brzmiące szafy z litego drewna dla dźwięku wolnego od zniekształceń i można zacząć widzieć dokładnie, gdzie wartość znajduje się w tych nieco droższych ofert.

MARTINLOGAN MOTION 40 GŁOŚNIKÓW PODŁOGOWYCH

Kiedy jeden setka klientów dokonuje przeglądu produktu i nadal kończy się prawie doskonałym wynikiem 4,9-gwiazdkowym, prawdopodobnie jest ku temu dobry powód. Albo przynajmniej tak jest w przypadku MartinLogan Motion 40 floor speakers. Te monolityczne wieże o mocy 150 W są wyposażone w podwójne stożkowe głośniki niskotonowe, składany głośnik wysokotonowy dla wyraźnych i wyraźnych dźwięków o wysokiej częstotliwości i wiele więcej. Zdolne do obsługi wszystkich Twoich ulubionych utworów muzycznych, jak również dźwięku Twoich ulubionych hitów filmowych, głośniki te są swego rodzaju inwestycją - ale są warte każdego grosza.

JBL STUDIO 590 GŁOŚNIKI PODŁOGOWE 590

JBL od dawna produkuje sprzęt audio o studyjnej jakości. I, jak można się spodziewać, wykorzystali oni te lata doświadczenia i wiedzy fachowej i przygotowali je również na sprzęt do użytku domowego - tak jak ich głośniki podłogowe Studio 590. Jak sama nazwa wskazuje, głośniki te są praktycznie profesjonalnej jakości i zostały stworzone do pracy w połączeniu z innym sprzętem marki Studio serii 5 - takim jak pasujące głośniki półkowe, na wypadek, gdybyś potrzebował konfiguracji dla całego swojego domu. Z głośnikiem wysokotonowym zamontowanym na wypełnionej szkłem tubie Bi-Radial - tej samej technologii wykorzystanej w technice koncertowej - i podwójnymi głośnikami niskotonowymi ze stożkami PolyPlas wraz z układami magnetycznymi Symmetrical Field Geometry (SFG), głośniki te mogą sprawić, że zapomnisz, że nie jesteś w studiu.

GŁOŚNIKI PODŁOGOWE POLK AUDIO LSIM707

Jeśli współczesna stylistyka i wysokiej klasy dźwięk są twoimi problemami, to możesz znaleźć coś takiego w głośnikach wieżowych Polk Audio LSiM707, które tutaj widzisz. Oprócz ostrego, dobrego wyglądu, te urządzenia audio mają pewne dość poważne korzyści dzięki uprzejmości Polka w długim okresie ekspertyzy audio. Obejmuje to oddzielne komory na głośnik wysokotonowy i średniotonowy - zapewniające lepszą charakterystykę i ogólny dźwięk - jak również owalne głośniki niskotonowe, które oferują większą powierzchnię, aby uzyskać bardziej dynamiczny bas. Ponadto optymalizacja silnika Klippela w połączeniu z opatentowaną technologią Dynamic Balance redukującą zniekształcenia daje absolutną pewność, że głośniki te brzmią fenomenalnie przy każdej głośności. Wreszcie, są one dostępne w Twoim wyborze z przystojnego drewna wiśniowego lub bogatego mahoniu.

KLIPSCH RF-7 III GŁOŚNIKI PODŁOGOWE

Klipsh był w czołówce urządzeń audio high-end dość dużo od czasu ich założenia w 1946 roku w Hope, Arkansas. Od tego czasu, pracowali sumiennie, aby oferować urządzenia, które wspaniale łączą w sobie doskonały wygląd i najwyższej klasy dźwięk. Ich głośniki podłogowe z serii Reference z pewnością nie stanowią wyjątku. Jeśli w ogóle, to są one tylko kolejnym przykładem wielkości tej marki. W komplecie z całkowicie nowym tytanowym przetwornikiem kompresji, charakterystyczną dla marki tubą Tractrix, przeprojektowaną dwuwymiarową obudową i uzupełnieniem wysokiej klasy przetworników - zarówno na górnym, jak i dolnym końcu - te legendarne głośniki sprawią, że będziesz wracał i wracał wielokrotnie. Będziesz się zastanawiał, dlaczego kiedykolwiek poszedłeś bez nich.

BOWERY I WILKINS 804 D3 GŁOŚNIKI PODŁOGOWE 804 D3

Głośniki Bowers & Wilkins's Series 800 Series Diamond szczycą się jednymi z najbardziej zaawansowanych przetworników, jakie marka kiedykolwiek umieściła w głośnikach, ale 804 D3 poprawia je dzięki smukłej obudowie, która, choć jest lżejsza, nadal oferuje tę samą akustykę najwyższej jakości, jakiej można by oczekiwać od legendarnej marki audio tego rodowodu. Ukochane w świecie audio, głośniki te mogą pochwalić się głośnikiem wysokotonowym Diamond Dome - urządzeniem na górze, które wygląda jak mikrofon - wraz ze stożkiem Continuum mid/bass driver, stożkiem niskotonowym Aerofoil i zaawansowanym stężeniem w obudowie, aby zapewnić obsługę pełnego zakresu dźwięków, które wypompowują te piękne głośniki.

DYNAUDIO FOCUS 60 GŁOŚNIKÓW PODŁOGOWYCH XD

Dynaudio twierdzi, że ich głośniki Focus 60 XD są nowym standardem na aktywnym rynku high-end - i jesteśmy skłonni uwierzyć im. Poza tym, że zostały wykonane w jednym z pięciu różnych wykończeń drewnianych - perfekcyjnie pasujących do stylistyki w każdym domu - te 600w głośniki posiadają opatentowany materiał MSP zarówno w głośnikach wysokotonowych i średniotonowych, jak i miękko-kopułkowym głośniku wysokotonowym, które razem są w stanie poradzić sobie zarówno z gładkimi i czystymi dźwiękami, jak i uderzeniami dźwięków. Co więcej, na szczycie ich najwyższej klasy dźwięku, są to jedne z niewielu głośników wieżowych, które są wyposażone do gry bezprzewodowej - dodając kolejny poziom wygody do przyjemności słuchania.

Socialmedia

Warte uwagi

Porady projektanta oświetlenia do naszego...

Melanie Freundlich tworzy własne schematy oświetleniowe dla luksusowych rezydencji, galerii i bibliotek. Tutaj dzieli się jasnymi (i przystępnymi cenowo) pomysłami, aby fachowo oświetlić...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .