5 wskazówek dotyczących wyboru najlepszych głośników stojących na podłodze

Udostępnij:

Głośniki stojące na podłodze lub wieżowe to głośniki wolnostojące, które sprzyjają użytkowaniu domowych zestawów stereo lub teatrów. Wytwarzają dźwięk wysokiej jakości, który jest cenny dla ucha. Mają one wzorową wydajność i są niezbędne, jeśli chcesz posiadać profesjonalny zestaw rozrywkowy. Oto 5 wskazówek dotyczących wyboru najlepszych głośników stojących na podłodze:

1.Check On The Drivers (Sprawdzenie kierowców)

Głośniki stojące na podłodze posiadają kilka sterowników, które przekazują dźwięk poprzez wibracje, aby umożliwić uzyskanie szerokiego wachlarza dźwięków. Rodzaje sterowników różnią się w zależności od głośników stojących na podłodze. Zasadniczo istnieją 4 typy sterowników, z których każdy obsługuje określony zakres częstotliwości. Istnieją przetworniki wysokotonowe, które są małe i emitują dźwięki o wysokiej częstotliwości w zakresie od 2.000 do 30.000 Hz.

Istnieją przetworniki średniotonowe o częstotliwościach dźwięku w zakresie od 500 do 2000 Hz. Dostępny jest głośnik niskotonowy z dźwiękami o niskich częstotliwościach w zakresie od 40 do 1000 Hz oraz głośniki subwoofera, które powiększają dźwięk basów i mieszczą się w zakresie od 20 do 200 Hz.

2. Konstrukcja korpusu

Konstrukcja szafy jest warta uwagi przy wyborze najlepszego głośnika stojącego na podłodze. Konstrukcja obudowy powinna być antyrezonansowa, ponieważ jest mocna i nie będzie zniekształcać dźwięku poprzez wibrowanie od dźwięku emitowanego przez sterowniki.

Należy również dokładnie rozważyć, w jaki sposób materiał, z którego wykonana jest obudowa i wykończenie, będzie pasował do estetyki pomieszczenia. Liczy się również podstawa gabinetu. Zastanów się nad usztywnieniem stóp, jeśli Twój pokój ma twarde podłogi.

Istnieją różne konfiguracje obudowy, które różnią się w zależności od liczby przetworników, które zawierają, a mianowicie głośniki dwukierunkowe, głośniki trójdrożne i głośniki czterodrożne.

3. Wielkość głośnika

Musisz wybrać najlepszy głośnik stojący na podłodze, który będzie dobrze pasował do przestrzeni, w której zamierzasz go umieścić. Im większy jest głośnik, tym głośniejszy będzie on wydawał dźwięk. Większe pomieszczenie będzie wymagało większych głośników, natomiast mniejsze pomieszczenia będą wymagały mniejszych głośników stojących na podłodze. Ale jeśli jesteś wielkim fanem głośnego dźwięku, nadal możesz wybrać duże głośniki w małym pomieszczeniu.

4. Sprawdzenie specyfikacji głośników (Check On Speaker Specifications)

Ważne jest, aby sprawdzić specyfikacje głośników stojących na podłodze i zrozumieć, co każda specyfikacja oznacza dla Ciebie. Sprawdź specyfikacje, takie jak pasmo przenoszenia, które jest zakresem częstotliwości, który głośnik jest w stanie wytworzyć. Istnieje impedancja, która mierzy rezystancję prądu, która wpływa na obciążenie emitowane przez wzmacniacz, z którym głośnik może sobie poradzić.

Inna specyfikacja to czułość, która mierzy, jak dobrze głośnik jest w stanie przekształcić moc w dźwięk. Sprawdzenie tych specyfikacji i zrozumienie ich jest niezbędne do wyboru najlepszego głośnika stojącego na podłodze.

5. Sprawdzić, czy konfiguracja terminala kablowego jest włączona

Należy wziąć pod uwagę rodzaj terminala kablowego znajdującego się w głośniku stojącym na podłodze. Istnieją dwa rodzaje terminali, a mianowicie terminale słupków budowlanych i zaciski sprężynowe. Zaciski sprężynowe, które są powszechnie spotykane w modelach low-end, pracują z połączeniami typu pin i bare wire, podczas gdy zaciski słupkowe budynku są bardziej wytrzymałe i uniwersalne, co pozwala na różne połączenia przewodów.

Istnieją różne konfiguracje dla różnych terminali. Niektóre głośniki stojące na podłodze posiadają dwa zestawy zacisków, jeden dla głośników niskotonowych, a drugi dla głośników wysokoczęstotliwościowych. W takim przypadku każdy zakres częstotliwości może odbierać dedykowany kanał.

Socialmedia

Warte uwagi

5 Wskazówek dotyczących gromadzenia płyt...

Czy kupiłeś jedną z 9 milionów płyt winylowych sprzedanych w USA w zeszłym roku? Jeśli jesteś jednym z wielu ludzi, którzy odkryli na nowo (lub, dla młodszych słuchaczy, odkryli)...

Nagłówek html

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adi ising elit sed diam nonummy nibh euismodti ncidunt utlaoreet dolore magna aliquam er autem vel eum iriure dolor ind .